Классика - онлайн! Перша Українська Радіостанція Класичної Музики

Пошук

Ви не один!

На даний момент 141 гостей на сайті

Про Погоду

Наш Ефір


Зараз лунає NOW
- Автор - Назва:
Liszt - Années De Pèlerinage - Year 3: Angélus! Prière Aux Anges Gardiens
Наступний NEXT
- Автор - Назва:
Schumann - Carnaval, Op. 9 - Replique
Слухачів: 13
Кбіт/сек: 128

Facebook user?

Опитування

Слухати класичну музику – це для Вас:
 

День народження

05 жовтня 2023
Charlton Heston 1919
Glynis Johns 1923
Diane Cilento 1933
Arlene Smith 1941
Stephanie Cole 1941
Brian Johnson 1947
Sir Bob Geldof 1954
Lee 'Kix' Thompson 1957
Kate Winslet 1975

Фото дня

tchaikovsky.jpg
Адамс PDF Друк e-mail
Неділя, 20 червня 2010, 14:30

Джон Адамс
John Coolidge Adams
(15 лютого 1947)

Американський композитор і диригент; провідний представник стилю, в якому мінімалізм, представлений в американській музиці Стівом Райком і Філіппом Гласса, поєднується з більш традиційними рисами.

Адамс народився в Вустері (шт. Массачусетс). Батько навчав його грі на кларнеті, і хлопчик досягнув такого успіху, що, будучи студентом Гарвардського університету, іноді замінював кларнетиста в Бостонському симфонічному оркестрі. У 1971, завершивши навчання, переїхав до Каліфорнії, почав викладати в консерваторії Сан-Франциско (1972-1982) і очолив студентський «Ансамбль нової музики». У 1982-1985 отримував композиторську стипендію від Симфонічного оркестру Сан-Франциско.

Спочатку Адамс пробував свої сили в електронній музиці, а потім звернувся під впливом Стіва Райха до мінімалізму, від класичного варіанту якого він незабаром відійшов. Медитативна суть стилю залишилася, однак об'єктами медитації стали інші музичні стилі і численні алюзії, що відсилають до найширшого спектру музичних явищ минулого - така, зокрема, його «Камерна симфонія».

Адамс вперше привернув до себе увагу септетом для струнних "Shaker Loops" (1978): цей твір критики хвалили за оригінальність стилю, в якому авангардизм поєднується з неоромантичними формами та музичною розповідністю. Стверджували навіть, що в цей час Адамс допоміг своїм старшим колегам Глассу і Райку знайти новы иворчы напрчмки, де жорсткість стилю пом'якшується й музика робиться доступною для більш широкого кола слухачів.

У 1987 у Х'юстоні з великим успіхом пройшла прем'єра твору Адамса "Ніксон в Китаї" (Nixon in China), опери на вірші Аліси Гудман, що розповідають про історичну зустрічі Річарда Ніксона з Мао Цзедуном у 1972. Пізніше опера була поставлена в Нью-Йорку і Вашингтоні, а також у деяких містах Європи; запис її став бестселером. Наступним плодом співпраці Адамса і Гудман стала опера "Смерть Клінгхоффера" (The Death of Klinghoffer, 1991) на сюжет про захоплення пасажирського пароплава палестинськими терористами.

Серед інших видатних творів Адамса:
"Фрігійська брама" (Phrygian Gates, 1977) - напружена і віртуозна композиція для фортепіано;
"Гармоніум" (Harmonium, 1980) для великого оркестру та хору;
"Доступне світло" (Available Light, 1982) - цікава електронна композиція з хореографією Люсінди Чайлдс;
"Музика для великої піаноли" (Grand Pianola Music, 1982) для мультіплікованих роялів (тобто електронно помноженого звучання інструментів) і оркестру;
"Вчення про гармонію" (Harmonienlehre, 1985, так називався підручник Арнольда Шенберга) для оркестру;
Скрипковий концерт (1994).