Классика - онлайн! Перша Українська Радіостанція Класичної Музики

Пошук

Ви не один!

На даний момент 157 гостей на сайті

Про Погоду

На цю ж тему

Наш Ефір

Зараз лунає NOW
Reload the page please

Facebook user?

Опитування

Слухати класичну музику – це для Вас:
 

День народження

24 квітня 2024
Lord (Hugh) Dowding 1882
Robert Penn Warren 1905
Sir Clement Freud 1924
Shirley MacLaine 1934
Chris Kelly 1940
John Williams 1941
Barbra Streisand 1942
Jean-Paul Gaultier 1952
Paula Yates 1959

Фото дня

kalman.jpg
Відкрито «ефект Вівальді» PDF Друк e-mail
Понеділок, 28 березня 2011, 13:04

Дослідники з університету італійського міста К'єті відкрили так званий "ефект Вівальді", довівши, що регулярне прослуховування його знаменитого твору для скрипки з оркестром «Пори року» покращує властивості пам'яті у людей похилого віку. 24 добровольці повинні були запам'ятати ряд чисел, розташованих в певному порядку. Група з тих пацієнтів, які багато годин слухали музику Вівальді, впоралася з цим завданням набагато краще за своїх конкурентів.

Цей феномен певною мірою пояснюється підвищеною увагою і напругою учасників експерименту, адже класична музика, безперечно, стимулює короткострокове розширення фізіологічних можливостей людського мозку, вважають вчені.
Науці вже відомий "ефект Моцарта", коли маленькі діти, що слухають музику великого австрійського композитора, швидше розвиваються в інтелектуальному відношенні. У тваринництві, як відзначала ще радянська преса, надої молока у корів іноді збільшувалися після виконання по радіо музики Баха та Чайковського. Тепер до наукового обігу введено термін "ефект Вівальді".
При прослуховуванні класичної музики проходить фізичний біль. Слід зазначити, що така музика просто незамінна при ревматизмі. Слухачі класичну музику хворі одужують у два рази швидше, в порівнянні з тими, хто музику не слухає.
В даний час вчені займаються визначенням чітких висновків про цілющий вплив музики на людський організм.