Классика - онлайн! Перша Українська Радіостанція Класичної Музики

Пошук

Ви не один!

На даний момент 154 гостей на сайті

Про Погоду

Наш Ефір


Зараз лунає NOW
- Автор - Назва:
Tchaikovsky - Nutcracker,Act 2 - Divertimento 3 Tea (Chinese Dance)
Наступний NEXT
- Автор - Назва:
Tchaikovsky - Swan Lake - Act 1: Pas De Trois: E) Allegro
Слухачів: 17
Кбіт/сек: 128

Facebook user?

Опитування

Слухати класичну музику – це для Вас:
 

День народження

29 березня 2024
Sir William Walton 1902
Philip Ahn 1905
Ruby Murrey 1935
Sir John Vane 1927
Sheila Kitzinger 1929
Lord (Norman) Tebbit 1931
James Moody 1925
Eric Idle 1943
John Major CH, MP 1943
John Suchet 1944
Elle Mac Pherson 1965
Jonathan Davey! 1965

Фото дня

204.jpg
Бах В.Ф. PDF Друк e-mail
Середа, 21 липня 2010, 18:15

БАХ
Вільгельм Фрідеман

Wilhelm Friedemann Bach
(1710 - 1784)

Старший син Йоганна Себастьяна Баха був людиною малоактивною, що було не притаманно видатній музичній родині. Багато в чому його кар'єру органіста, імпровізатора і композитора можна назвати низкою втрачених можливостей.
В 1733 р. його призначили на посаду органіста церкви в Дрездені, а в 1746 р. він став органістом церкви Пресвятої Діви (Liebfrauenkirche) в Галлі. Популярність і вплив його батька були достатніми для отримання Вільгельмом останньої посади без традиційного прослуховування.
Зі смертю батька в 1750 р. зникнув і його вплив на життя Вільгельма Фрідемана, і його життя в Галлі перестало бути щасливим. Періодично він виїжджав з міста на пошуки іншої роботи. У 1762 р. йому запропонували посаду капельмейстера при дармштадтському дворі, але з незрозумілих причин він відкинув пропозицію. Двома роками пізніше він звільнився з роботи в Галлі, після чого так і залишався безробітним (принаймні, формально) до кінця життя. З тих пір він мандрував Світом, поки не помер у глибокій убогості.
Серед його творів, з яких опублікована була тільки мала частина, - численні церковні кантати та інструментальні твори, з яких найбільш відомі фуги, полонези і фантазії для клавіру, а також секстет для струнних, кларнета і ріжків. Деякі з його рукописів зберігаються у Берлінській бібліотеці.
Для нумерації творів В. Ф. Баха зазвичай використовується система Мартіна Фалко, опублікована в каталозі творів Вільгельма в 1913 р. (наприклад, позначення F.12 - номер «Дванадцяти полонезів», складених у 1765 р).
Вільгельм Фрідеман разом зі своїм братом Карлом Філіпом Еммануїлом донесли багато важливої інформації про свого батька до першого біографа Баха - Форкеля. Той використав її у біографії Йоганна Себастьяна, що побачила світ у 1802 р. Проте, на відміну від свого брата, Вільгельм був дуже поганим хранителем рукописів свого батька, багато з яких він отримав у спадок. Крім того, що при ньому безслідно зникли деякі з рукописів Йоганна Себастьяна, Вільгельм ще й перемарковував деякі з них, щоб видати за свої. Так, наприклад, органний концерт BWV 596 довгий час помилково приписували Вільгельму Фрідеману через його ремарки на сторінках рукопису твору.